some image

LIFE STYLE NAUJIENOS

IŠTEKĖTI SKONINGAI. Patarimai pradedančioms nuotakoms

Bogomolov 1 photo Ksenija Preobraženskaja
KONSTANTINAS BOGOMOLOVAS
, mados analitikas, įvaizdžio dizaineris, tarptautinio mokymo centro“Bogomolov’ Image School“ vadovas (Ryga, Latvija)

Daugelis merginų vestuves laiko pačiu svarbiausiu mados įvykiu savo gyvenime. Jų nuomone, vestuvės pavyksta, jeigu nuotaka atrodo stilingai. Tačiau taip atrodyti pavyksta ne visoms (kitoms – tik iš antro ar trečio karto). Žinoma, sėkmingai ištekėti ir atrodyti efektingai per vestuves – ne vienas ir tas pats. Apsiribosiu patarimais apie stilių.

LIKIT SVEIKOS, VAIKIŠKOS SVAJONĖS!

„Mama, ar aš panaši į nuotaką?“ – jau darželinio amžiaus užduodi tokį klausimą, matuodamasi kiekvieną nėriniuotą užuolaidą ir lygindama save su disnėjiškų pasakų personažais. Po penkiolikos metų tampi suaugusia, progresyviai mąstančia ir visai adekvačia, tačiau… kai tik kalba pasisuka apie vestuves – vėl sugrįžti į vaikystę ir nori būti tik princese iš multiplikacinio filmo – ir taškas! O juk per tuos metus labai daug kas pasikeitė, pasikeitei pati ir pasikeitė pasaulis aplink tave (ir net Walt Disney kompanija sukūrė naujus filmukus). Taigi, pasistenk išsivaduoti iš savo įkyrių vaikiškų stereotipų ir pasimatuok naują įvaizdį – tegul ir pasakos – tačiau tinkantį tau šiandien, o ne prieš 15-a metų.

AISTROS DĖL SUKNELĖS

Dažnai ieškodama sau nuotakos suknelės mergina skiria daugiau laiko ir jėgų, nei rinkdamasi jaunikį. Visa vestuvinė ceremonija pasąmonėje susiveda į vieną primityvią formulę: „Aš ir Suknelė!“. Pasiruošimas jungtuvėms tampa begaliniu maratonu po parduotuves, nuomos salonus, ieškant labiausiai pribloškiančios nuotakos suknelės (o visa kita tampa antraeiliais dalykais – kaip nors pritaikysim). Po tokiu fanatišku merginos užsiciklinimu dažniausiai slypi jos infantilus egocentriškumas. Tačiau gražios vestuvės – tai ne tik prašmatnus nuotakos rūbas. Tai, visų pirma, visų šventės „sudedamųjų“ dalių harmonija ir stilingumas, apjungtas vienos idėjos. Ir pradėti reikia ne nuo suknelės – ja reikia užbaigti.

ATSARGIAI – MADA

Būna, kad praėjus porai metų po vestuvių mergina jau nebegali be susierzinimo žiūrėti į savo vestuvinį albumą, dirginama „naftalinu atsiduodančio“ įvaizdžio. Kad taip nebūtų, nuotakos apdare verta susilaikyti nuo karštų mados tendencijų. Šiandieninė mada keičiasi itin greitai – jos užduotis padaryti įspūdį čia ir dabar, nesižvalgant į ateitį. Ir už dviejų metų jis pradeda atrodyti nešiuolaikiškas, o kartais net ir karikatūriškas. O juk vestuvinis įvaizdis – tai ne išėjimas ant podiumo vienam vakarui. Užfiksavus fotografijose, jis gyvens ilgai, ir metai iš metų turėtų likti stilingas ir aktualus.

AMŽIUS GROŽIO NESUTEIKIA

„O kas ta dama šalia jaunikio – nuotaka ar mama?“ – neretai galima išgirsti tokį šnabždesį svečių tarpe. Taip, daugelis merginų savo vestuvių dieną stipriai „pasensta“, nors dar per sužadėtuves buvo jaunos ir gaivios. Dažniausiai kalta aukšta šukuosena, suteikianti moteriai „statusą“ ir karališkumą – deja, solidumą, taip pat. Papildomus metelius prideda ir įdegis, be to, įdegis nesižiūri nuotraukose – nefotogeniška. Ir, žinoma, dar metelių užmeta per ryškus makiažas ir sunkūs, dideli papuošalai – jie suteikia brandžių madonų monumentalumo. Nors su seksualiu atvirumu taip pat reikia būti atsargiai – tai niekaip nesusiję su jaunyste ir romantiškumu, o informuoja, kad „ši mergina daug mačiusi…“ 

ATSARGA GĖDOS NEDARO

Nepamiršk, kad su nuotakos suknele tau reikės ne tik pozuoti nuotraukoms, tačiau ir vaikščioti, kvėpuoti, šokti, kelias valandas sėdėti prie stalo, dalyvauti gana aktyviuose žaidimuose (tame tarpe, pagal visas tradicijas gal net būti pavogtai) – ir visose šiose situacijose turi ir dailiai atrodyti, ir patogiai jaustis. Rizikos grupėje: itin aptempti korsetai, ilgi šleifai ir labai atviros iškirptės – pagrindiniai nejaukių situacijų kaltininkai. Žinoma, netyčia apsinuoginusi nuotakos krūtinė gali tapti pikantiška puotos puošmena, tačiau, vargu, ar šis faktas liks tik paslaptimi savam rate – jau ryte panašios nuotraukos iš veiksmo vietos bus pasklidusios internete bei apdrabstytos nešvankiais komentarais. Ir kad tik tai neapkartintų medaus mėnesio…

KAS PASAULYJE SKAISČIAUSIA?

Paskutiniu metu tapo madinga jaunikį rengti baltai arba itin šviesiai – tokia pat spalva, kaip ir nuotakos suknelė. Man ši mada nepatinka. Ir ne tik dėl to, kad pažeidžiamos konservatyvios tradicijos. Balta spalva – tai švara ir nekaltumas, itin tinkami nuotakos įvaizdžiui. O jaunikis tikriausiai neturėtų varžytis su nuotaka dėl šių angeliškų savybių. Jis turėtų demonstruoti savo vyriškumą ir patikimumą tamsių gamų kostiumo pagalba. Be to, baltai pasipuošęs jaunikis tarsi nenoromis varžosi su savo išrinktąja dėl vizualaus efekto, tarsi stengdamasis nukreipti visą dėmesį į save. Tačiau pagal visas etiketo taisykles džentelmenas turi būti fonu savo lydimai damai, suteikdamas būtent jai išskirtinę teisę blizgėti visu grožiu.