some image

LIFE STYLE NAUJIENOS

DRĄSA, ĮŽŪLUMAS AR PRABANGA? MAKIAŽO AKCENTAS – LŪPOS

 

DSC_0813info mini

Jei norite pabrėžti charakterį – paryškinkite antakius,
individualumą – akis, o jeigu jausmingumą –
šnabždėkite ryškiomis lūpomis!

Drąsi ir įžūli, iššaukianti ir jausminga, prašmatni ir klastinga – apie moterį ryškiomis lūpoms galėjo pasakyti įvairiai, tačiau nutylėti – ne. Ne veltui vieną pirmųjų raudonų lūpų dažų, kuriuos išrado 1870 metais, pavadino Ne m’oubliez pas – t.y. “Nepamiršk manęs“. Ilgą laiką raudonų lūpų savininkės buvo apgaubtos paslapties ir pagundos aromatu.

Kaip keista, tačiau makiažas, kuris moters grožio pasaulyje veikia kaip gero vyno butelis, gali sau leisti ne kiekviena moteris! Kur slypi priežastis? Nesuvokiama, kaip taisyklingai padažyti? Temperamento ypatumai? Baimė išsiskirti?  Galbūt kai kurie patarimai padės gražiosios lyties atstovėms įvaldyti slaptą ginklą – ryškias lūpas.

Žvelgiant į makiažo tendencijas pavasaris – vasara 2016, galime drąsiai pasakyti, kad ryškios lūpos labai madingos. Ir nebijokite išbandyti atspalvius nuo klasikinės raudonos iki bordo. Vasarą madingi nuo oranžinių, avietinių, purpurinių, fuksijos iki alyvinio, slyvos ir karamelės. Ir madoje tiek blizgio, tiek matinės tekstūros.

Visų pirma, ryškūs lūpų dažai tinka visoms!

Reikia tik teisingai pasirinkti savo atspalvį ir tekstūrą. Tačiau, pasiryžus tokiam žingsniui, būtinas sprendimas – „viso veido paruošimas“ tokiai ryškiai dėmei.

Kad lūpos atrodytų idealiai, būtinai teisingai išlyginti veido toną, paslėpti tamsius ratilus po akimis bei kitus odos netobulumus.

Iš pradžių panaudokite tonalinį kremą. Jo spalva neturi skirtis nuo natūralios odos spalvos. Po to maskuojančiomis priemonėmis (concealer), kurios yra struktūriškai tankesnės bei tirštesnės, nei tonalinis kremas, padenkite tamsius paakius bei kitus odos trūkumus.

Madinga atlasinė švytinti oda. Jeigų Jūsų oda normali, ne sausa ir ne probleminė, atlasinės odos įvaizdžiui sukurti galite naudoti matines tonuojančias priemones. Į tonalinį kremą galima įmaišyti šiek tiek skystų „švytėjimą“ suteikiančių priemonių (arba naudoti specialias), kuris suteikia natūralų švytėjimą. Toks švytėjimo efektas yra itin lengvas ir švelnus, tad jį galima naudoti tiek dieniniam, tiek vakariniam makiažui.

Papildomą, gilesnį švytėjimą odai suteikia „highliter“ – šviesūs modeliantai „hailaiteriai“, kuriuos reikia dėti ant paties aukščiausio skruosto taško, po antakio linkiu, virš viršutinės lūpos, kad suteiktų jai apimties.

Antra, kad įvaizdis būtų išbaigtas ir harmoningas, kad ryškus akcentas ant lūpų turėtų pusiausvyrą, labai svarbu skirti pakankamai dėmesio antakiams. Padarykite juos platesnius, pakankamai tamsius, su lengvu išlinkimu, taip pat nepamirškite sumodeliuoti veidą. Teisingai pabrėžti skruostai – tai vienas iš makiažo pagrindų, kuriems būtina skirti ypatingą dėmesį. Skruostams modeliuoti naudokite natūralų ovalios formos šepetėlį.

Tamsios kompaktinės pudros pagalba nubrėžkite liniją po skruostu natūralių šerelių šepetėliu. Svarbiausia naudoti šaltą rudą pudros atspalvį, tik jokiu būdu be ryžo atspalvio. Tik nesukurkite tamsia pudra ryškaus spalvinio kontrasto ant skruostų. Pats tamsiausias taškas teisingam skruostų formavimui yra ties skruosto viduriu. Dažant skruostus neįtraukite skruostų! Nes tai pridės Jums keletą metų. Nuveskite liniją nuo ausies iki veido vidurio, o po o truputį ją užapvalinkite. Po to apvalų šepetėlį, kuriuo dedate pudrą, ir retušuokite liniją.

Liko smulkmena – parinkti spalvą lūpoms.

Kaip teisingai dažyti lūpas ryškiais dažais?

Dažymo technika.

Visų pirma atkreipkite dėmesį į savo lūpų būklę. Ryškūs lūpų dažai pabrėžia nelygumus ir atšerpetojimus, todėl būtina iš anksto pasirūpinti jų būkle ir naudoti drėkinantį balzamą.

Gribova lupos 1

 Gribova lupos 2  Gribova lupos 3
1
 nuotrauka                                            2 nuotrauka                                          3 nuotrauka

Jeigu pasirinkote lengvos šilkinės tekstūros lūpų dažus, visų pirma būtina „užtonuoti“ lūpas tonaliniu kremu, po to papudruoti ir pasinaudoti kontūrinį to paties atspalvio pieštuku. Idealus lūpų makiažas prasideda nuo lygaus, aiškaus, simetriško kontūro. Iš pradžių pieštuku nupiešiate viršutinės lūpos kontūrą (Kupidono lanką) (1 nuotr.), po to sučiaupus lūpas piešiame horizontalią liniją apatinei lūpai (2 nuotr.). Vėliau pieštuku pasižymime štrichus ir pažymime kontūrus kampučiuose, sujungiant su viršutine lūpa (3 nuotr.). Itin atidžiai ir kruopščiai dažome vidinę lūpų liniją bei lūpų kampučius (4 nuotrauka). Pabaigai lūpų centre šiek tiek pridedame permatomo blizgesio.

Gribova lupos 4 Gribova lupos 5
4
 nuotrauka                                       5 nuotrauka

Visažistai fotosesijoms pieštuku kartais net kardinaliai keičia lūpų formą bei putlumą, piešdami naują liniją, tuo tarpu natūralią liniją padengdami tonuojančia priemone. Tačiau gyvenime taip elgtis nepatartina, kadangi tai atrodo nenatūraliai.

Vis tik toms, kurių lūpos plonos, nereikia nusiminti ir atsisakyti malonumo lūpas dažyti raudonai. Šiandien kosmetikos gamintojai pasirūpino ir jumis, sukūrę itin atsparius ilgalaikius lūpų dažus. Tokių lūpų dažų specifika – tai naudojimas be kontūrinio pieštuko bei dažymas virš natūralaus lūpos kontūro. Tokie lūpų dažai iš pradžių būna skysti, tačiau po to tarsi sustingsta ant lūpų bei odos, taip nežymiai padidinant lūpų kontūrus.

Ryškios lūpos – tai vidinė būsena

Nepaisant to, kad ryškios lūpos – ne išorinių duomenų klausimas, o, greičiausiai, vidinė savijauta, yra keletas tokio galingo ginklo, kaip ryškios lūpos, naudojimo taisyklių. Kad raudonos lūpos tiktų, būtina įrėminti visą veidą: aiški ir tvarkinga antakių linijai, papuošalai, akių makiažas. Šviesiaplaukės gali pabrėžti akis ryškiu pravedimu arba akiniais, kurių svarba, beje, kol pas per mažai įvertinama.

Briunetės ir šatenės jau apdovanotos ryškiais akcentais – plaukų spalva, todėl kai kada užtenka tiesiog juodo tušo akims paryškinti. Tuo pačiu papildomi elementai gali įvaizdžiui suteikti ypatingo tono.

Jei norite akcentuoti lūpas, pabrėždamos savo jėgą, jausmingumą ir intrigą, tuomet vieno ryškaus elemento – lūpų spalvos – tikrai užtenka. Jeigu tikslas sukurti valdingą įvaizdį, tuomet reiktų pridėti dar du – tris tokios pačios spalvos kaip ir lūpos elementus. Pavyzdžiui, pasidažiusios lūpas fuksijos spalva, galima tokia pačia spalva nulakuoti nagus. Toks sprendimas apjungs visą kostiumą, ir sukels aplinkinių susižavėjimą. Tik svarbu atsiminti, kad naudojantis tokiu metodu būtina prisiminti proporcijas, ir ryškios spalvos turi būti iki 30 procentų. Priešingu atveju kostiumas gali rėžti akis.

Nenuostabu, kad marsala, burgundiškos spalvos dabar itin populiarios. Šių spalvų dėka įvaizdis yra dinamiškas, stiprus ir ekstravagantiškas. Ypatingai įdomiai tokie akcentai sužaidžia šviesiaplaukėms. Briunetėms rekomenduočiau šiek tiek surišti plaukus, kad tamsūs lūpų dažų atspalviai atkreiptų dėmesį į jūsų akims.

Raudona salva man padeda išgyventi šiame beprotiškame pasaulyje ir išlikti savimi. /Christine Aquilera/

Kuo Jums bebūtų lūpų dažai: ginklu, šarvais ar žavesiu, pasidažiusios jūs perimate neįtikėtiną jėgą, kuri nugali viską: problemas, darbus, vyrus. Kažkada Napolenonas Bonapartas pasakė: „Svarbiausia – pradėti mūšį, o po to – pažiūrėsim“. Ir pasirinkusios ryškius lūpų dažus jūs elgiatės taip pat!

Straipsnį parengė Olga Gribova, dėstytoja, menininkė, spalvotyros konsultantė, knygos „Koloristikos ir kompozicijos pagrindai visažistams“ autorė; Alena Minkevič, lektorė, bei Julija Dmitruk, modelis ir vizažistė.